Донорство для донорів
Донор — це людина, яка добровільно віддає частину своєї крові чи органи для подальшої трансплантації. Донором крові може бути будь-яка здорова людина віком від 18 років до 60 років, яка не має протипоказань. Відповідно до Закону України про донорство крові та її компонентів верхньої межі віку немає. Але якщо ви не були донором до 50 років, після досягнення цього віку вас, швидше за все, не допустять до донації.
Стандартний об’єм однієї кровоздачі — 450 мілілітрів. Перед цим ще 40 мл крові у вас додатково візьмуть для аналізів. Всього за один раз ви віддасте близько 10% від загального об’єму крові. Людей із масою тіла менш як 50 кг або зростом нижче ніж 160 см допускають до донорства індивідуально на розсуд лікаря-трансфузіолога, оскільки досить часто після процедури таким донорам стає зле.
Потреба в крові — як рідкісних, так і поширених груп — є завжди. Ваша кров (або їі компоненти) необхідні багатьом хворим. Уявіть: кожен третій житель планети хоча б раз у житті потребує донорської крові. Найчастіше вона необхідна недоношеним дітям, хворим на рак та жертвам серйозних аварій. Цей список, звісно, не є вичерпним. Натомість статистика свідчить, що донорами крові стають лише 5% населення планети. Втішає, утім, той факт, що одна доза донорської крові може врятувати аж три життя.
Інтервали між кроводачами:
- між кроводачами – 2 місяці,
- між плазмодачами – 14 днів,
- жінки можуть давати кров 4 рази в рік,
- чоловіки – 5 раз на рік.