Безпека донорської крові
На сьогоднішній день донорство крові - це абсолютно безпечна та життєво необхідна процедура. В усьому світі мільйони громадян здають кров без зайвих закликів та прохань. Для взяття крові використовуються лише одноразові та стерильні системи, що індивідуальні для кожного донора.
Насправді, єдиним неприємним моментом протягом всієї процедури є укол голкою, що навряд чи можна назвати "страшною і болючою" процедурою. Порізи та удари, з якими ми зіштовхуємось ледь не щодня завдають значно більшого болю. До того ж, донація крові триває не більше 10 хвилин.
В організмі дорослої людини знаходиться близько 5,6 л крові, в той час коли за один раз забирають 450-470 мл - занадто мало, щоб нанести шкоду вашому організму. До того ж організм історично звик до незначної частини крові внаслідок травм та складних природніх умов, тому швидка регенерація (відновлення) закладена в нас біологічно.
Потенційний донор може перевірити стан свого здоров'я та наявність інфекційних хвороб.
За бажанням йому видадуть такі результат аналізів: групу крові, резус фактор, келл фактор, загальний аналіз крові, рівень білірубіну, рівень АЛТ, а також аналіз на маркери ВІЛ-інфекції, гепатиту В, гепатиту С, сифілісу.
Шприци та голки одноразового користування розкривають тільки в присутності донора. Після використання вони знищуються.
Донорство не шкодить здоров‘ю, а навпаки покращує стан організму.
Завдяки йому нормалізується кровообіг, відбувається профілактика серцево-судинних захворювань, покращується робота імунної системи та відбувається загальне омолодження організму.